TOR, 2011 yılında Opet Fuchs A.Ş.'nin endüstriyel yağlar alanında İstanbul Avrupa Yakası ve Trakya Bölgesi tek yetkili distiribitörü olarak, sektörün içinden gelen mühendis bir ekip tarafından kurulmuştur.


Opet Fuchs A.Ş., 2005 yılından merkezi Almanya’da bulunan ve dünyanın en büyük bağımsız madeni yağ üreticisi olan Fuchs Petrolub AG. ve Opet Petrolcülük A.Ş. ortaklığı ile kurulmuş, Türkiye’de endüstriyel yağ pazarında lider olmayı hedefleyen bir firmadır.Fuchs Petrolub AG, 1931 yılında Almanya Mannheim’da kurulmuş, dünyanın en büyük bağımsız yağ üreticisidir.


Fuchs, problem çözen, yüksek performans sağlayan çok çeşitli endüstriyel yağ ürünleri ve geniş kapsamlı danışmanlık ve servis kapasitesiyle müşteri memnuniyetini hedeflemiş bir firma konumundadır.Fuchs yüzlerce değişik sektörde kullanılabilecek, müşteriye özel 10.000’in üzerinde endüstriyel yağ üretmektedir. Ürün tedariki yapılan sektörlerden bazıları; Otomotiv, Demir Çelik, Beyaz Eşya, Gıda, İlaç, Çimento, Madencilik, İnşaat, Tekstil, Cam, Enerji vb.’dir.